Csillag László egyéni világbajnok!

Csillag László

2024. szeptember 21-22. között rendezték a Béthune (Franciaország) mellett található Canal d’Air-en a LXX. Nemzetek Világbajnokságát. A Francia Sporthorgász Szövetség (FFPS) által szervezett, a legnagyobb tradícióval rendelkező horgászsport világbajnokságon 27 nemzet csapata ragadta meg a horgászbotot. A világbajnokságon a magyar válogatott hagyományosan az élmezőnyben szerepelt és a 2024. évi sportszezon eddigi legértékesebb sikereként Csillag László egyéni világbajnoki címet szerzett.

A meglehetősen halszegény pályán megrendezett világbajnokságot Horvátország válogatottja nyerte 31 ponttal, az olasz válogatott 40 ponttal végzett a második helyen, a házigazda Franciaország csapata 43 ponttal bronzérmet szerzett. A magyar csapat 46 ponttal a negyedik helyen zárta a versenyt, ahol a dobogó szó szerint egy nagyobb kifogott halon múlt.

A magyar nemzeti válogatott tagjai: Szénási Béla szövetségi kapitány, Nagy Krisztián másodkapitány, Csillag László, Csöregi Balázs, Nagy András, Magyar Gábor, Szákovics Imre, Walter Tamás versenyzők, Bajcsi András, Eichardt László, Kaló Zoltán, Nagy Sándor, Magyar Balázs, ifj. Szénási Béla segítők, Polyák Csaba csapatvezető.

A csapatversenyben éppen lemaradtunk a dobogóról, de egyéniben sikerült javítani, hiszen Csillag László 2 ponttal nyert, a kategóriában megszerezve hazánk harmadik egyéni világbajnoki címét. A második helyen a 3 pontos Wiktor Walczak (Lengyelország) zárt, aki csupán fogott súllyal előzte meg a szintén 3 pontos, bronzérmes Matija Krajevatc-ot (Horvátország).