Tört a bot Tiszakécskén

Idén először mérették meg magukat a horgászok Tiszakécskén a kettes Holt-Tiszán. A horgászversenyre, nemcsak a környékről, hanem messzebbről, sőt, még a határon túlról is érkeztek versenyzők.
Ez év január elsejétől a tiszakécskei holtágak üzemeltetője a Király és Társa Halászati Kft. A társaság ebben az évben már több alkalommal telepített több mint száz mázsa halat, főleg pontyot és keszeget a kettes és a hármas holtágakba. Ezúttal viszont nem befelé tették, hanem kifelé szedték a halakat az első horgászversenyükön.
Nagytestű halakból nem volt hiány
Az indulók között voltak környékbeliek, messzebbről érkezők, de még Szlovákiából és Szerbiából is érkeztek. Akadt olyan versenyző, aki egymás után, fél óra különbséggel, kifogott egy nyolc kiló körüli süllőt, de olyan is, akinek eltört a botja, mert akkora hal akadt a horgára.
– Összesen nyolcvanhét versenyző indult, úszós, illetve fenekező kategóriában. Az úszósban negyvenhárman, a fenekezőben pedig negyvennégyen. Több horgász is a határon túlról érkezett, de vannak olyanok is, aki már nyertek országos bajnokságot. A verseny alkalmával, a mérésnél, a süllő kivételével minden hal számított, azt azonnal vissza kellett dobni. Különdíjat hirdettünk annak, aki a legnagyobb halat fogja meg. Több nagytestű, öt kiló feletti hal is horogra került, amit a mérés után azonnal vissza kellett tenni a vízbe. Az etetés szabadon választott volt, annyi kritériummal, hogy a fenekező horgászok csak etetőkosárral etethettek. Összesen tizenkét kiló etetőanyag volt engedélyezve, de lehetett élő csalit is használni. Öt órán keresztül lehetett halat fogni a négy-négy kijelölt szektorokban. Minden szektor első három helyezettjét díjaztuk, illetve a verseny abszolút első három helyezettjét, kategóriától függetlenül – mondta Király Attila szervező.
Messziről jött ember
Radácsi István Balmazújvárosból érkezett.
– Nem számított a távolság, eljöttünk erre a versenyre. Pontyra mentem, arra készültem, de most, legalább is nekem, nem annyira evett. Öt évvel ezelőtt voltam itt először, szintén egy verseny alkalmával, de akkor nem horgásztam. Most ez a második alkalom, hogy itt vagyok és az első, hogy horgászok. Gyermekkorom óta szeretem ezt a kikapcsolódást, mert megnyugtat. Néha azért versenyekre is eljárok. Ezúttal 13,780 kilót sikerült fognom, ami szektorelsőséget jelentett – mondta a versenyző.
A végeredmény
Minden versenyzőnek sikerül halat tennie a szákjába, bár akadt olyan, aki nem mérette le, mert túlságosan kevésnek találta. A nyolcvanhét versenyző összesen 646.378 kiló súlyú halat fogott. Az úszós A szektorban első helyezést ért el Janovics Sándor 17.770 kilóval, a B szektorban Csala Tibor végzett az élen 16.970, a C szektorban Pálfi Zsolt 14.330, a D szektorban pedig Radácsi István 13.780 kilóval. A féder A szektorban Szűcs Ambrus bizonyult a legjobbnak 19.240 kilóval, B szektorban Nátrán Dorián lett az első 18.530, a C szektorban Tokár János 14.720, a D szektorban pedig Nyolcas Krisztián 18.160 kilóval. A verseny abszolút első helyezettje a nagykőrösi Szűcs Ambrus lett a már említett 19.240 kilóval. Második lett Nátrán Dorián, a harmadik pedig Nyolcas Krisztián. A legnagyobb halat is Szűcs Ambrus fogta egy 9.630 kilós tőpontyot.
Forrás: baon.hu
2025. április 2.
Turista horgászengedély — a 90 napos horgászjegy
2025. április 2.
Takács Péter: Engem a víz az, ami abszolút megnyugtat
2025. április 1.
Újra lehet csukára és sebes pisztrángra horgászni
2025. április 1.
Plusz 10 millió köbméter víz a Tisza-tóban
2025. március 31.