Az elektronikus fogási napló
Február elejével újabb mérföldkőhöz érkezett a HORINFO szakrendszer, a horgászok okmányainak digitalizációja, valamint a HORGÁSZ applikáció funkcionalitása.
Februártól már elérhető az elektronikus fogási napló is.
A MOHOSZ videós összeállítást is készített az alkalmazás bemutatására. Ebben kiemelik: E-naplót kizárólag a Horgász applikációban lehet vezetni. A fogási napló felülete az „E-napló” menüpont alatt érhető el. A „Horgászat megkezdése” gombra kattintva kiválasztható az adott vízterület, ezzel az adott napra automatikusan rögzül az „X”, azaz a horgászat a naplóban. A kifogott halakat egyszerűen egy legördülő menüből kell kiválasztani.
Fontos szabály: a darabszám-korlátozással védett halakat azonnal rögzíteni kell a fogás után, az egyéb halakat elegendő a horgászat végén felvezetni. A rendszer automatikusan követi a törvényi előírásoknak megfelelően a napi megfogható halmennyiséget, a helyi vízkezelők által meghatározott szabályok betartása azonban továbbra is a horgász saját felelőssége.
- Egészben sült pisztráng
- Szűcs Lajos nem látja el tovább a MOHOSZ elnöki feladatait
- Tényleg kiszáradhat a Velencei-tó? Egyre aggasztóbb a helyzet
- Ismét kifogták az RSD legendás rekordpontyát
- Ismét tömeges halpusztulást észleltek a Perint-patakon
- 11 éves horgász foghatta ki a Szarvasi-Holt-Körös rekordpontyát
2026. június 6.
Újabb jelentős haltelepítés történt az Alsó-Tiszán
2026. június 5.
Ismét tömeges halpusztulást észleltek a Perint-patakon
2026. június 5.
Befejeződött a Tiszaugi Holt-Tisza vízpótlása
2026. június 4.
Közel 100 métert vitt a zsinórból a dunai óriás
2026. június 4.