Dömsödön adták át az RDHSZ tizedik közösségi stégjét
Újabb közösségi stéget vehetnek birtokba a horgászok a Ráckevei Duna-ágon.
Az RDHSZ Halőri Szolgálata Dömsödön, a Petőfi-fától lefelé mintegy 200 méterre adta át a szövetség tizedik közösségi horgászstégjét. A helyszín a Duna-ág egyik kiemelt nagyhalas pályája, amely aszfaltúton kényelmesen megközelíthető, és a parkolás sem jelenthet gondot.
Ingyenesen használhatják a horgászok
A 6 x 3 méteres, horganyzott vázszerkezetű, vörösfenyő deszkával fedett stégeket a Duna-ági horgászok ingyenesen és szabadon használhatják. Mindegyiken legalább két horgász is kényelmesen elfér egymás mellett, ezért a szövetség arra kéri a használókat, hogy biztosítsanak helyet másoknak is.
Az RDHSZ egyúttal azt is kéri, hogy a horgászok vigyázzanak a stégek állapotára, ne rongálják azokat, kerüljék a szemetelést és a hangoskodást, valamint ne használják a közösségi helyeket többnapos ott tartózkodásra.
Ötven közösségi stéget terveznek
A szövetség tervei szerint összesen mintegy 50 közösségi stéget építenek meg saját erőből, külső vállalkozó bevonása nélkül. A fejlesztés a Ráckevei Duna-ág további szakaszain is folytatódik: hamarosan az RSD felsőbb részei következnek, a közeljövőben pedig Budapestre is eljutnak az új közösségi stégek.
További információ és folyamatosan frissülő térkép a stégekhez: RDHSZ stégek térkép
- Újabb jelentős haltelepítés történt az Alsó-Tiszán
- Ismét tömeges halpusztulást észleltek a Perint-patakon
- Közel 100 métert vitt a zsinórból a dunai óriás
- Duna-parti fejlesztések indulnak Mohácson – új kikötők és vízi infrastruktúra épül
- Több vizet tartanak vissza a Szavai-főcsatornában az agrárium támogatására
- Befejeződött a Tiszaugi Holt-Tisza vízpótlása
2026. június 13.
Jól sikerült az őshonos ragadozók szaporodása a Tisza-tavon
2026. június 12.
Kilencezer előnevelt menyhal került a Balatonba
2026. június 11.
Horgászverseny és ideiglenes tilalom a Gyálaréti Holt-Tiszán
2026. június 11.