Esztergomban tervezik az ifi horgászok országos táborát
Idén júliusban várhatóan az esztergomi Búbánat völgyben a Kerek-tavi Természetház ad otthont a horgászok országos ifi táborának. A rendezvényt a MOHOSZ szervezi, a munkálatokban közreműködik a vármegyei horgászegyesületek szövetsége és a Vasas Horgász Egyesület - közölte a KEMHESZ ügyvezetője.
Miután a vármegyei horgászszövetségek egyesülete felajánlotta az országos bajnokság lebonyolítását, a MOHOSZ Oktatási és Ifjúsági Bizottsága megvizsgálta a helyszínt. Végül a szervezőkkel való egyeztetés után mindent alkalmasnak találtak a verseny megrendezésére és várhatóan Esztergom számára kedvező döntés születik – tette hozzá Osvald Zsolt, aki a KEMHESZ-en belül kiemelten foglalkozik az oktatás és az utánpótlás nevelés ügyével.
A 21 megyei szövetség két korosztályban szervezi meg a horgász négytusát, ahol gyakorlati és elméleti feladatok szerepelnek, majd az ország legjobb ifi horgászai – közel ötven fő – az országos bajnokságon mérkőzik meg.
A bizottság kétnapos látogatása során az országos gyerekpályázatok ügyeit is megvitatta, így egyeztettek a gyereknap, az országos rajzpályázat és az ifi horgász négytusa rendezésének részleteiről, valamint az egyesületek által elérhető támogatásokról is.
Forrás: Kisalföld
- Újabb jelentős haltelepítés történt az Alsó-Tiszán
- Ismét tömeges halpusztulást észleltek a Perint-patakon
- Közel 100 métert vitt a zsinórból a dunai óriás
- Duna-parti fejlesztések indulnak Mohácson – új kikötők és vízi infrastruktúra épül
- Több vizet tartanak vissza a Szavai-főcsatornában az agrárium támogatására
- Több vízterületen is karbantartották a horgászhelyeket Csongrád-Csanádban
2026. június 13.
Jól sikerült az őshonos ragadozók szaporodása a Tisza-tavon
2026. június 12.
Kilencezer előnevelt menyhal került a Balatonba
2026. június 11.
Horgászverseny és ideiglenes tilalom a Gyálaréti Holt-Tiszán
2026. június 11.