Kannibálokat fogtak ki a Balatonból
Nem mindennapi felfedezést tett egy balatoni horgász: egyetlen süllő gyomrában két másik apróbb süllőt is talált, az egyik még a harmadikat is lenyelte.
A látványt a Balatoni süllőzés 2025 csoportban osztotta meg, a kommentelők pedig egymásra licitáltak a poénos megjegyzésekkel. „Kannibál süllők a Balatonban?” – tehette fel a kérdést az a horgász, aki egy körülbelül egykilós példány hasában két másik, kisebb fajtársára bukkant. A közösségi médiában gyorsan terjedni kezdett a történet, a horgászok pedig nem spóroltak a humorral. A bejegyzés szerint a gyomorban először egy 12-15 cm-es süllőt talált, ennek a szájában pedig egy újabb 4-5 cm-es ivadék lapult. A kommentelők kreativitása beindult.
Volt, aki csak annyit írt: „Balatoni matrjoska”, más szerint „egy ütéssel mesterhármas” volt, megint más poénosan megjegyezte: „A tápláléklánc egy képen”. Akadt, aki a horgász felelősségét firtatta: „Így elvittél két méret alattit is, nehogy a papír bánja!”
A hozzászólások tanúsága szerint a süllők nem válogatósak, olykor a saját fajtársaik is veszélyben lehetnek. A természetes szelekció, a táplálékhiány és az ösztönös ragadozóviselkedés együttese vezethetett a sokkoló „hal a halban” helyzethez. A süllő kifogása felvet pár érdekes tényt: ahogy korábban megírtuk, tilos kiemelni a visszaengedni szánt süllőt a vízből.
- Közeleg a nevezési határidő a megyei gyermek horgászversenyre
- Újabb haltelepítés a Dunán: 50 ezer jászkeszeg került a folyóba
- Ritka fogás a Rábán: 21 kilós fekete amur akadt horogra
- Az ország legjobbjai között: nagy eredményt ért el az esztergomi horgász
- Jelölt és jelöletlen kecsege is horogra akadt Gönyűn
- Több mint 800 ezer tiszai nyurgaponty került a Körösök vízrendszerébe
2026. június 25.
A Velencei-tó jövője nem csak a vízpótláson múlhat
2026. június 24.
Evezős verseny miatt kérnek fokozott figyelmet a Mosoni-Dunán
2026. június 24.