Korábbi folyókanyarulatot árasztanak el vízzel a Körösökön
A „Vizet a tájba” program keretein belül újabb felajánlás érkezett a Körös-vidéki Vízügyi Igazgatósághoz (Kötivizig), amiben a körösladányi öntözőrendszer hatásterületén elhelyezkedő mélyfekvésű területeken és érvonulatokon nyílik lehetőség vízvisszatartásra.
Megvizsgálták a felajánlást, és megállapították, hogy a megjelölt területek vízellátása az elmúlt években nem üzemelő körösladányi öntözőrendszer vízilétesítményein keresztül többszöri szivattyús átemeléssel kivitelezhető – számolt be a Kötivizig.
A vízkivételi hely a Hármas-Körös jobb partján, Gyomaendrőd térségében található, ahová kettő – összesen 800 liter/másodperc kapacitású – provizóriumot (mobilszivattyút) telepítettek.
A fővízkivételen keresztül a körösladányi 1 öntöző főcsatornába jut a víz. Onnan aztán a Póhalmi 2 öntöző csatornába vezetik, hogy a célterületre juttassuk.
A kéthetes üzemelés során körülbelül 150.000 köbméter vízmennyiséggel tudják a közel 28 hektár területű korábbi folyókanyarulat vízborítottságát megvalósítani. Ezzel javítva a környező területek vízháztartását is.
A megjelent fotókon jól látszik, ahogy a régi érvonulatot lassan megtölti a víz.
- Újabb jelentős haltelepítés történt az Alsó-Tiszán
- Ismét tömeges halpusztulást észleltek a Perint-patakon
- Közel 100 métert vitt a zsinórból a dunai óriás
- Duna-parti fejlesztések indulnak Mohácson – új kikötők és vízi infrastruktúra épül
- Több vizet tartanak vissza a Szavai-főcsatornában az agrárium támogatására
- Befejeződött a Tiszaugi Holt-Tisza vízpótlása
2026. június 13.
Jól sikerült az őshonos ragadozók szaporodása a Tisza-tavon
2026. június 12.
Kilencezer előnevelt menyhal került a Balatonba
2026. június 11.
Horgászverseny és ideiglenes tilalom a Gyálaréti Holt-Tiszán
2026. június 11.