Merítőszákkal fogott süllők miatt bírságoltak a Balatonnál
Két süllőt is fogott egy horgász merítőszákkal a Balatonnál, de az egyik méreten aluli volt, míg a másikat nem vezette be a fogási naplójába, így bírságot és eltiltást kapott.
M. L. A. gárdonyi lakos 2025. december elsején a Balatonon, Balatonaliga térségében merítőszákkal fogott két süllőt – számolt be a Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. (BHNp Zrt.).
A halak közül az egyik méreten aluli volt, a másikat pedig a horgász nem jegyezte be a fogási naplójába.
Az ügyben a BHNp Zrt. halőrei intézkedtek, majd az iratokat a Fejér Vármegyei Halgazdálkodási Hatóságnak adták át, amely határozatot hozott.
Ennek értelmében 89 000 forint halvédelmi bírságot szabtak ki, valamint 13 hónapra eltiltották a horgászattól.
A Balatonnál a tavalyi bírságokat összesítve kiderült, hogy a szabályszegő horgászok több mint 13 millió forint bírságot fizettek.
Forrás: balatonihal.hu
- Egészben sült pisztráng
- Szűcs Lajos nem látja el tovább a MOHOSZ elnöki feladatait
- Tényleg kiszáradhat a Velencei-tó? Egyre aggasztóbb a helyzet
- Ismét kifogták az RSD legendás rekordpontyát
- Ismét tömeges halpusztulást észleltek a Perint-patakon
- 11 éves horgász foghatta ki a Szarvasi-Holt-Körös rekordpontyát
2026. június 6.
Újabb jelentős haltelepítés történt az Alsó-Tiszán
2026. június 5.
Ismét tömeges halpusztulást észleltek a Perint-patakon
2026. június 5.
Befejeződött a Tiszaugi Holt-Tisza vízpótlása
2026. június 4.
Közel 100 métert vitt a zsinórból a dunai óriás
2026. június 4.