Nyári vízszinttel telel az Alcsi Holt-Tisza
A tervezett 260 centiméteres vízszintnél mintegy 750 ezer köbméteres víztöbblet marad télen is a szolnoki holtágban - számolt be róla honlapján a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság.
A Közép-Tisza vidéki Vízügyi Igazgatóság vagyonkezelésében és üzemeltetésében lévő Alcsi Holt-Tisza vízpótlása a Nagykunsági-főcsatorna – Nk X-2 öntözőcsatorna – Kiskengyeli csatorna – Kengyeli csatorna víziúton az öntözési idényben folyamatosan biztosított. Ennek eredményeképpen az elmúlt években az üzemeltetési szabályzatban és a vízjogi engedélyben foglalt vízszinttartomány – 250-270 centiméter – felső értékének közelében tartotta a KÖTIVIZIG a vízszintet, úgy hogy közben vízminőségi problémák sem merültek föl.
A megváltozott hidrometeorológiai körülményeknek és a társadalmi-gazdasági elvárásoknak is megfelelve az igazgatóság a nyári időszakban vízvisszatartási üzemrendben működteti a vízrendszereit. Az előző szezonban ezt már a téli időszakra is kiterjesztették, így a holtágakat sem ürítették le téli vízszintre, és ezt az idei évben is így tervezik.
Az Alcsi-Holt Tisza esetében ez azt jelent, hogy a szokásos 200 centiméteres téli vízszint és az előttünk álló télen tervezett 260 centiméteres nyári vízszint közötti tartományban mintegy 750 ezer köbméter többlet vízmennyiséget tudnak tározni a korábbi évekhez viszonyítva.
Forrás: KÖTIVIZIG
- Egészben sült pisztráng
- Szűcs Lajos nem látja el tovább a MOHOSZ elnöki feladatait
- Tényleg kiszáradhat a Velencei-tó? Egyre aggasztóbb a helyzet
- Ismét kifogták az RSD legendás rekordpontyát
- Ismét tömeges halpusztulást észleltek a Perint-patakon
- 11 éves horgász foghatta ki a Szarvasi-Holt-Körös rekordpontyát
2026. június 6.
Újabb jelentős haltelepítés történt az Alsó-Tiszán
2026. június 5.
Ismét tömeges halpusztulást észleltek a Perint-patakon
2026. június 5.
Befejeződött a Tiszaugi Holt-Tisza vízpótlása
2026. június 4.
Közel 100 métert vitt a zsinórból a dunai óriás
2026. június 4.