Szolgálaton kívüli rendőr fülelt le egy orvhalászt
Szabadnapján sem tétlenkedett a sajópetri bányatavaknál az a készenléti rendőr, aki egy tiltott horgászati módszert alkalmazó férfira figyelt fel.
A Készenléti Rendőrség Regionális Igazgatóságának bevetési állományába tartozó, szabadidejét horgászattal töltő járőrvezető október 16-án, csütörtökön különös jelenetre lett figyelmes – írja a police.hu.
A rendőr észrevette, hogy a part közelében egy férfi sorra húzza ki a vízbe helyezett zsinórokat, ezért csónakjával közelebb evezett, hogy jobban lássa, mi történik. Hamar kiderült, hogy a horgász szabálytalan eszközökkel próbál halat fogni.
A tapasztalt járőrnek rögtön feltűnt, hogy a férfi úgynevezett véghorgokat – más néven fenékhorgokat – használ, amelyek alkalmazása tiltott, mivel ezek orvhalászati eszköznek minősülnek.
A rendőr felszólította a férfit, hogy azonnal hagyja abba a tevékenységét, majd igazolta magát, és közölte vele, hogy értesíti kollégáit.
A szabályszegő eleget tett a felszólításnak, elismerte tettét, és együttműködően viselkedett a helyszínen.
A kiérkező járőrök ezután előállították a férfit, aki ellen orvhalászat gyanúja miatt indult büntetőeljárás.
Forrás: police.hu
- Egészben sült pisztráng
- Szűcs Lajos nem látja el tovább a MOHOSZ elnöki feladatait
- Tényleg kiszáradhat a Velencei-tó? Egyre aggasztóbb a helyzet
- Ismét kifogták az RSD legendás rekordpontyát
- Ismét tömeges halpusztulást észleltek a Perint-patakon
- 11 éves horgász foghatta ki a Szarvasi-Holt-Körös rekordpontyát
2026. június 6.
Újabb jelentős haltelepítés történt az Alsó-Tiszán
2026. június 5.
Ismét tömeges halpusztulást észleltek a Perint-patakon
2026. június 5.
Befejeződött a Tiszaugi Holt-Tisza vízpótlása
2026. június 4.
Közel 100 métert vitt a zsinórból a dunai óriás
2026. június 4.