Terelőhalászattal ritkítják a busaállományt
Elkezdődött a busaállomány gyérítése a Mártélyi-holtágon – közölte a Horgász Egyesületek Csongrád Megyei Szövetsége.
Az ökológiai célú halászat több napon át tart, és terelőhalászattal zajlik, ezért egyes szakaszokon horgászati korlátozás van érvényben.
A munkálatok a holtág északi részén, a Szegfűi-csatorna térségében kezdődtek, és a tervek szerint tanyavetéssel a Gyémánt-kanyarnál zárulnak.
A beavatkozás célja az inváziós, idegenhonos busafajok ivarérett egyedeinek gyérítése, amelyek nagy tömegben vannak jelen a holtágban.
A nagy szembőségű terelőhálók elsősorban a nagy testű busák terelésére szolgálnak, miközben a többi halfajt szelektíven kímélik.
A szövetség kiemelte, hogy az őshonos halfajok kifogása nem cél, az esetlegesen hálóba kerülő egyedeket visszaengedik a vízbe.
A kifogott busákat tartóhálóra helyezik, az ökológiai halászat és a szállítás folyamata nyilvános.
A szövetség kéri, hogy a terelőhálók és a záróháló közelében csónakkal ne közlekedjen senki, továbbá a jelölt területeken tilos a horgászat.
- Egészben sült pisztráng
- Szűcs Lajos nem látja el tovább a MOHOSZ elnöki feladatait
- Tényleg kiszáradhat a Velencei-tó? Egyre aggasztóbb a helyzet
- Ismét kifogták az RSD legendás rekordpontyát
- Ismét tömeges halpusztulást észleltek a Perint-patakon
- 11 éves horgász foghatta ki a Szarvasi-Holt-Körös rekordpontyát
2026. június 6.
Újabb jelentős haltelepítés történt az Alsó-Tiszán
2026. június 5.
Ismét tömeges halpusztulást észleltek a Perint-patakon
2026. június 5.
Befejeződött a Tiszaugi Holt-Tisza vízpótlása
2026. június 4.
Közel 100 métert vitt a zsinórból a dunai óriás
2026. június 4.