Tiltott eszközzel horgászott, de a halőrök felvették videóra
Vádat emeltek az idős férfi ellen, akit tetten értek a halőrök.
A Mosonmagyaróvári Járási Ügyészség vádat emelt egy férfi ellen, aki 2025 tavaszán horgászengedély nélkül és tiltott eszközzel próbált halat fogni a Dunán – közölte az ügyészség.
Az idős férfinak nem volt engedélye, ennek ellenére májusban két tiltott szerelékkel – hosszú damilból, nehezékből és sorhorogból álló eszközzel – horgászott a folyóparton. Pechére a halőrök éppen megfigyelés alatt tartották a területet, felvételt készítettek a tevékenységéről, majd a helyszínen ellenőrzést tartottak.
A férfi ezzel megszegte a halgazdálkodásról és a hal védelméről szóló törvényt, ezért az ügyészség orvhalászat vétségével vádolta meg. A vádiratban a járási ügyészség azt indítványozta, hogy a Mosonmagyaróvári Járásbíróság bocsássa próbára a vádlottat.
Az esetről a halőrök felvételt is készítettek, amelyen a jogsértés rögzítésre került.
Forrás: Infostart
- Újabb jelentős haltelepítés történt az Alsó-Tiszán
- Ismét tömeges halpusztulást észleltek a Perint-patakon
- Közel 100 métert vitt a zsinórból a dunai óriás
- Duna-parti fejlesztések indulnak Mohácson – új kikötők és vízi infrastruktúra épül
- Több vizet tartanak vissza a Szavai-főcsatornában az agrárium támogatására
- Befejeződött a Tiszaugi Holt-Tisza vízpótlása
2026. június 13.
Jól sikerült az őshonos ragadozók szaporodása a Tisza-tavon
2026. június 12.
Kilencezer előnevelt menyhal került a Balatonba
2026. június 11.
Horgászverseny és ideiglenes tilalom a Gyálaréti Holt-Tiszán
2026. június 11.