Ugrott az engedélye egy horgásznak Miskolcon
A Nagy Borsodi Horgász Egyesület (NBHE) a közösségi oldalán adott tájékoztatást egy súlyos szabályszegésről, amely a Csorba-tónál történt.
Noha egyre ritkábban fordul elő, még mindig akadnak olyan „horgászok”, akik fittyet hánynak a törvényekre és az etikus horgászat alapelveire. A legutóbbi esetben az NBHE hivatásos halőrei ismételten értek tetten egy napijegyes horgász.
Az illető több szabálysértést is elkövetett: méreten aluli harcsát tartott meg, a vízparton tisztította meg a halakat, ráadásul szemetes, elhanyagolt területen horgászott.
A szabálytalanságokat észlelve a halőrök azonnal intézkedtek: az állami horgászjegyet és a napijegyet az elkövetőtől elvették, majd eltávolították a vízterületről.
Az NBHE közigazgatási hatósági eljárás megindítása érekében feljelentést tett a szabályszegő pecás ellen, valamint indítványozta a végleges kitiltását a szervezet kezelésében álló vizekből.
A közleményben nyomatékosították: „nincs kegyelem” azok számára, akik tudatosan megszegik a horgászrendet és veszélyeztetik a közösség érdekeit.
„Sajnálatos, hogy egy-két horgász fejében még mindig nincs rendben a horgászatról kialakított kép” – fogalmazott az egyesület.
- Egészben sült pisztráng
- Szűcs Lajos nem látja el tovább a MOHOSZ elnöki feladatait
- Tényleg kiszáradhat a Velencei-tó? Egyre aggasztóbb a helyzet
- Ismét kifogták az RSD legendás rekordpontyát
- Ismét tömeges halpusztulást észleltek a Perint-patakon
- 11 éves horgász foghatta ki a Szarvasi-Holt-Körös rekordpontyát
2026. június 6.
Újabb jelentős haltelepítés történt az Alsó-Tiszán
2026. június 5.
Ismét tömeges halpusztulást észleltek a Perint-patakon
2026. június 5.
Befejeződött a Tiszaugi Holt-Tisza vízpótlása
2026. június 4.
Közel 100 métert vitt a zsinórból a dunai óriás
2026. június 4.