Újabb fejlesztés javítja az idősek biztonságát a Gondosóra programban
A szolgáltató állam megteremti a polgárok biztonságát, különösen fontos ez az idősek életében. Őket segíti, védi a Gondosóra program. A biztonság most még nagyobb lett a 112 szakembereinek közvetlen bekapcsolásával.
A Gondosóra program már több mint 800 ezer nyugdíjas mindennapjait segíti, és mintegy 60 ezer életet mentett meg. A legújabb fejlesztésnek köszönhetően a 112 segélyhívó szakemberei közvetlenül a Gondosóra felhasználójával tudnak kapcsolatba lépni, így a segítség még gyorsabban érkezik.
Aki már betöltötte a 65 éves kort, de még nincs gondosórája az regisztrálhat a gondosora.hu oldalon vagy az ingyenesen hívható +36 80 80 40 50-es zöldszámon.
Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője a bejelentő videóban elmondta: a Gondosóra nagy segítséget jelent a mentőszolgálat szempontjából is.
Óriási szintlépést jelent a Gondosóra mostani fejlesztése, mert ezután már akár közvetlenül vagy konferenciahíváson keresztül is kapcsolatot tudnak létesíteni a bajba jutott emberekkel és így a segítségnyújtás még pontosabb és még gyorsabb lehet – fogalmazott a szóvivő.
Gál Kristóf, az Országos rendőr-főkapitányság szóvivője kiemelte: az idős emberek védelme és biztonsága a rendőrség számára kiemelt feladat. Ennek jegyében folytatnak sikeres és eredményes együttműködést a Gondosóra programmal.
A Gondosóra és a 112 együttműködésével a biztonság és a gondoskodás kéz a kézben jár – hangoztatta a szóvivő.
Köszönet a rendőrség és a mentőszolgálat munkatársainak, hogy a Gondosóra programhoz csatlakozva hozzájárulnak az idősek biztonságához és támogatásához.
- Közeleg a nevezési határidő a megyei gyermek horgászversenyre
- Újabb haltelepítés a Dunán: 50 ezer jászkeszeg került a folyóba
- Új versenypálya, változó eredmények és nagy csaták a HECSMSZ bajnokságán
- Ritka fogás a Rábán: 21 kilós fekete amur akadt horogra
- Az ország legjobbjai között: nagy eredményt ért el az esztergomi horgász
- Téves információ terjedt a balatoni harcsatilalomról
2026. június 22.
Egyeztetés kezdődött a dömsödi vízparti sátorhasználatról
2026. június 22.
124 ezer előnevelt süllőt telepítettek a Tisza-tóba
2026. június 20.