Életmentő segítség a Tisza-parton
Nagyar mellett vette észre a kutyát egy horgász, és szólt az ott evező turistáknak. A huskyt végül a nyíregyházi Állatbarát Alapítvány fogadta be, ahol azóta is lábadozik.
Egy horgász vette észre a Tisza túlpartjáról azt a kutyát, amely mozdulatlanul feküdt a parton, alig fél méterre a víztől. A látvány annyira megrázó volt, hogy azonnal segítséget kért az épp arra evező turistáktól Nagyarnál.
Az állatot katonák és egy rendőr segítségével emelték fel a töltés aljáról. Mint kiderült, napok óta étlen-szomjan feküdt ott, teljesen legyengülve.
A huskyt végül a nyíregyházi Állatbarát Alapítvány fogadta be, ahol azóta is lábadozik. Főnixnek nevezték el. Bár a kennelen kívülről elfogadja a simogatást, ha valaki belép hozzá, támadóan viselkedik – vélhetően a korábban elszenvedett traumák miatt.
Az „állatot vélhetően azért gurították le ismeretlen tettesek a töltésről a folyóhoz, hogy elpusztuljon”. A kutya végül nem ért el a vízig, mert a meredek partoldal lelassította. Ennek köszönheti, hogy túlélte.
A rendőrség büntetőeljárás keretében vizsgálja az esetet. Egyelőre nem tudni, hogy ki vagy kik bántották így az állatot.
- Közeleg a nevezési határidő a megyei gyermek horgászversenyre
- Újabb haltelepítés a Dunán: 50 ezer jászkeszeg került a folyóba
- Új versenypálya, változó eredmények és nagy csaták a HECSMSZ bajnokságán
- Ritka fogás a Rábán: 21 kilós fekete amur akadt horogra
- Az ország legjobbjai között: nagy eredményt ért el az esztergomi horgász
- Jelölt és jelöletlen kecsege is horogra akadt Gönyűn
2026. június 25.
A Velencei-tó jövője nem csak a vízpótláson múlhat
2026. június 24.
Evezős verseny miatt kérnek fokozott figyelmet a Mosoni-Dunán
2026. június 24.