Elkészült a nyugdíjasok élelmiszer-utalványáról szóló rendelet tervezete
Elkészült a nyugdíjasoknak járó, 30 ezer forint értékű élelmiszer-utalványról szóló kormányrendelet tervezete - jelentette be Zsigó Róbert, a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) parlamenti államtitkára a Facebook-oldalán.
Zsigó Róbert videójában arról beszélt: a kormány eltökélt abban, hogy minden eszközzel fellép az indokolatlan áremelések ellen.
Elmondta, hogy az árréscsökkentés mellett az utalvánnyal egy külön támogatást biztosítanak a nyugdíjasok számára.
Az államtitkár ismertetése szerint az utalvány papír alapú lesz, többféle címletben bocsátják ki, és ősszel postai úton kézbesítik az érintetteknek.
A tervek szerint az utalvány december 31-ig lesz beváltható, nemcsak a vidéki kisboltokban, hanem a nagyobb üzletláncokban, piacokon, sőt az őstermelőknél is – fűzte hozzá.
Kiemelte, hogy a jogosultság a korábbi rezsiutalványhoz hasonlóan működik: minden Magyarországon élő és tartózkodó, 2025 júliusában öregségi nyugdíjban vagy más nyugdíjszerű ellátásban részesülő ember megkapja. Az utalvány például özvegyi vagy szülői nyugdíj esetén is jár.
Zsigó Róbert jelezte: a tudnivalókról a kellő időben mindig tájékoztatni fogják az időseket.
- Közeleg a nevezési határidő a megyei gyermek horgászversenyre
- Ritka fogás a Rábán: 21 kilós fekete amur akadt horogra
- Az ország legjobbjai között: nagy eredményt ért el az esztergomi horgász
- Újabb haltelepítés a Dunán: 50 ezer jászkeszeg került a folyóba
- Új versenypálya, változó eredmények és nagy csaták a HECSMSZ bajnokságán
- Jelölt és jelöletlen kecsege is horogra akadt Gönyűn
2026. június 24.
Evezős verseny miatt kérnek fokozott figyelmet a Mosoni-Dunán
2026. június 24.
Tartós kánikula érkezik: harmadfokú hőségriasztást rendeltek el
2026. június 22.
Egyeztetés kezdődött a dömsödi vízparti sátorhasználatról
2026. június 22.