Húsz napon belül itt a második angolna a Duna ugyanazon szakaszáról
Húsz nap leforgása alatt kettő angolnát is fogtak a Duna Fejér vármegyei szakaszán, az utóbbi közel egy méter hosszú volt.
Az Érden élő Szrnka Dominik egy angolna fogásról posztolt a Facebookon.
A halat július 26-án fogtam a folyó Fejér vármegyei szakaszán 5 óra körül – emelte ki
„A kapása és fárasztása meglehetősen erős volt, először azt hittem, hogy egy nagyobb süllő lesz, de ahogy megláttam a kígyószerű alakot a hullámok között, egyből tudtam, hogy angolnával van dolgom” – nyilatkozta a horgász a Sokszínű vidéknek.
„Természetesen nagyon örültem neki, már csak azért is, mert tavaly egy hasonló méretű egyed sajnos leakadt a horgomról” – tette hozzá 20 esztendős pecás.
A hal tömegét nem mérte le, de a hosszát igen, az 92 centiméteresnek bizonyult. Az ifjú horgász a felvételek elkészítése után a halat visszaengedte a folyóba.
- Újabb jelentős haltelepítés történt az Alsó-Tiszán
- Ismét tömeges halpusztulást észleltek a Perint-patakon
- Közel 100 métert vitt a zsinórból a dunai óriás
- Duna-parti fejlesztések indulnak Mohácson – új kikötők és vízi infrastruktúra épül
- Több vizet tartanak vissza a Szavai-főcsatornában az agrárium támogatására
- Befejeződött a Tiszaugi Holt-Tisza vízpótlása
2026. június 13.
Jól sikerült az őshonos ragadozók szaporodása a Tisza-tavon
2026. június 12.
Kilencezer előnevelt menyhal került a Balatonba
2026. június 11.
Horgászverseny és ideiglenes tilalom a Gyálaréti Holt-Tiszán
2026. június 11.