Megújul a Tisza-tavi JóreményStég
A Tisza-tavon lévő JóreményStég felújítására várják a szervezők május 24-én és 25-én, szombaton és vasárnap a természetbarátokat.
A kiskörei vízerőmű közelében lévő Jóreménység szigeten található JóreményStéget 2021-ben közösségi pihenőhelyként hozta létre Ljasuk Dimitry független filmes. Közösségi oldalán a szervező úgy fogalmazott: a cél az volt, hogy egy olyan kis “kulcsos stéget” készítsenek, ami mindenkié, amit mindenki gondoz, vigyáz rá, ahonnan csendben és tisztelettel lehet szemlélni a természetet. Paradicsomokat nevelnek, virágokat gondoznak és megmártóznak a Tisza-tóban. Egy olyan közösségi hely, ami összehoz, és összeköt a természettel. Kiemelte: az utóbbi években már több mint hatszázan hagyták a szigeten a kezük nyomát a felújítások és közösségi napok során.
A résztvevők mindkét napon 9 órakor gyülekeznek a helyszínen, a szombatot este szalonnasütéssel és tábortűzzel zárják. A teendők között egyebek mellett stég felújítás, pallócsere, a kerítés és az öltözők rendbetétele, ágyások és információs táblák készítése szerepel. A részletekről a https://joremenysteg.hu/szigetfelujitas-2025 oldalon olvasható bővebben.
Forrás: joremenysteg.hu
- Közeleg a nevezési határidő a megyei gyermek horgászversenyre
- Újabb haltelepítés a Dunán: 50 ezer jászkeszeg került a folyóba
- Ritka fogás a Rábán: 21 kilós fekete amur akadt horogra
- Az ország legjobbjai között: nagy eredményt ért el az esztergomi horgász
- Jelölt és jelöletlen kecsege is horogra akadt Gönyűn
- 124 ezer előnevelt süllőt telepítettek a Tisza-tóba
2026. június 25.
A Velencei-tó jövője nem csak a vízpótláson múlhat
2026. június 24.
Evezős verseny miatt kérnek fokozott figyelmet a Mosoni-Dunán
2026. június 24.