B. L. somogyzsitfai lakos április 25-én a Cigány-árkon horgászott, és túlságosan sok halat fogott: 1 harcsát, 11 ezüstkárászt, 3 karikakeszeget és 10 törpeharcsát. Mindezt engedély hiányában, így a halőrök intézkedést kezdeményeztek vele szemben, a Somogy Vármegyei Halgazdálkodási Hatóság pedig meg is hozta elmarasztaló határozatát.
Orvhalászt és orvhorgászt is fogtak a Balatonon
Mindkét ügyben megszületett már a halgazdálkodási hatóság határozata is. Nem érte meg a szabályszegés.
A végzés szerint – amely a Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. (BHNp Zrt.) honlapján jelent meg – 149.750 forint halvédelmi bírság, valamint 23 hónapos horgászattól való eltiltás lett a jussa.
Egy héttel korábban, április 17-én is akadt dolga a halőröknek, akkor a Nyugati-övcsatornán, ahol engedély nélkül halászott Cs. D. lengyeltóti lakos.
Az ellenőrzés során kiderült, hogy az orvhalász megtartott 145 ezüstkárászt. Az ő ügyében szintén a Somogy Vármegyei Halgazdálkodási Hatóság hozta meg az ítéletet, miszerint 110.000 forint halvédelmi bírságot kell fizetnie, amihez 12 hónapos eltiltást is hozzácsaptak – közölte a BHNp Zrt.
- A Velencei-tó jövője nem csak a vízpótláson múlhat
- Újabb haltelepítés a Dunán: 50 ezer jászkeszeg került a folyóba
- Ritka fogás a Rábán: 21 kilós fekete amur akadt horogra
- Az ország legjobbjai között: nagy eredményt ért el az esztergomi horgász
- Több mint 800 ezer tiszai nyurgaponty került a Körösök vízrendszerébe
- Jelölt és jelöletlen kecsege is horogra akadt Gönyűn
2026. június 26.
Toxikus volt a Szinvába került szennyezés
2026. június 25.
A Velencei-tó jövője nem csak a vízpótláson múlhat
2026. június 24.
Evezős verseny miatt kérnek fokozott figyelmet a Mosoni-Dunán
2026. június 24.