Azbesztszennyezés miatt korlátozásokat vezettek be két Vas vármegyei horgásztónál
A Nyugat-dunántúli Vízügyi Igazgatóság tájékoztatása szerint Vas vármegyében két területen is akkreditált mintavétel igazolta az azbeszt jelenlétét, ezért ideiglenes korlátozásokat vezetnek be a lakosság biztonsága érdekében.
Az érintett helyszínek közé tartozik az Abért-tó nagyparkolója, horgászparkolója és az ezeket összekötő út, valamint a Dozmati víztározó bekötő útja és parkolója. A helyszíneken található parkolókat további intézkedésig lezárják. A lezárás a Kormányhivatallal egyeztetve történik – olvasható az igazgatóság közösségi oldalán.
Gépjárművel tilos behajtani az érintett parkolókba, és a hatóságok azt kérik, hogy a területeken a gyalogos és kerékpáros közlekedést is kerüljék. Az azbeszt egészségkárosító hatása miatt különösen fontos a korlátozások betartása, mivel a levegőben vagy a környezetben jelenlévő szennyeződés belégzése komoly egészségügyi kockázatot jelenthet.
Csak saját felelősségre lehet a területen tartózkodni
Az érintett részeken kizárólag saját felelősségre tartózkodhat bárki. A szükséges intézkedésekről a Nyugat-dunántúli Vízügyi Igazgatóság a Vas Vármegyei Kormányhivatallal egyeztet, a változásokról és a korlátozások feloldásáról pedig később adnak további tájékoztatást.
- Újabb jelentős haltelepítés történt az Alsó-Tiszán
- Ismét tömeges halpusztulást észleltek a Perint-patakon
- Közel 100 métert vitt a zsinórból a dunai óriás
- Duna-parti fejlesztések indulnak Mohácson – új kikötők és vízi infrastruktúra épül
- Több vizet tartanak vissza a Szavai-főcsatornában az agrárium támogatására
- Több vízterületen is karbantartották a horgászhelyeket Csongrád-Csanádban
2026. június 13.
Jól sikerült az őshonos ragadozók szaporodása a Tisza-tavon
2026. június 12.
Kilencezer előnevelt menyhal került a Balatonba
2026. június 11.
Horgászverseny és ideiglenes tilalom a Gyálaréti Holt-Tiszán
2026. június 11.