Befejeződött a kárókatonák gyérítése a Tisza-tavon
Február 28-án befejeződött a kárókatonák téli riasztása és gyérítése a Tisza-tavon, amely során összesen 139 madarat ejtettek el a vadászok.
Minderről a MOHOSZ helyi kirendeltsége adott hírt. A Tisza-tó idén év elején került a MOHOSZ irányítása alá, ezért az engedélyek újraszerzése után, az idő rövidsége miatt csak február 11-én indulhattak csatába a riasztási szezonra a kártékony madarak ellen.
A helyi kirendeltség tájékoztatása szerint ez idő alatt végül 139 madarat ejtettek el a vadászok.
A közleményhez csatolt videóban Juhász Máté ökológus azt mondta, a kilőtt madarak zöme további vizsgálatok céljából a Debreceni Egyetem vadgazdálkodási tanszékére került.
„Megláthattuk, hogy melyek a vonuló példányok, melyek a hazai költőállományból származóak, és hogy mivel táplálkoztak. Kiderült, hogy több keszegfaj, csuka-, balingyedek találhatók bennük, de a táplálékuk zömét kősüllő és süllő tette ki, azoknak is az egy- kétnyaras, de még a háromnyaras példányai is” – árulta el Juhász Máté.
A riasztáshoz és a gyérítéshez sörétes lőfegyvert és acélsörétet használtak.
Forrás: sporthorgasz.eu
- Újabb jelentős haltelepítés történt az Alsó-Tiszán
- Ismét tömeges halpusztulást észleltek a Perint-patakon
- Közel 100 métert vitt a zsinórból a dunai óriás
- Duna-parti fejlesztések indulnak Mohácson – új kikötők és vízi infrastruktúra épül
- Több vizet tartanak vissza a Szavai-főcsatornában az agrárium támogatására
- Több vízterületen is karbantartották a horgászhelyeket Csongrád-Csanádban
2026. június 13.
Jól sikerült az őshonos ragadozók szaporodása a Tisza-tavon
2026. június 12.
Kilencezer előnevelt menyhal került a Balatonba
2026. június 11.
Horgászverseny és ideiglenes tilalom a Gyálaréti Holt-Tiszán
2026. június 11.