Befejeződött a kárókatonák gyérítése a Tisza-tavon
Február 28-án befejeződött a kárókatonák téli riasztása és gyérítése a Tisza-tavon, amely során összesen 139 madarat ejtettek el a vadászok.
Minderről a MOHOSZ helyi kirendeltsége adott hírt. A Tisza-tó idén év elején került a MOHOSZ irányítása alá, ezért az engedélyek újraszerzése után, az idő rövidsége miatt csak február 11-én indulhattak csatába a riasztási szezonra a kártékony madarak ellen.
A helyi kirendeltség tájékoztatása szerint ez idő alatt végül 139 madarat ejtettek el a vadászok.
A közleményhez csatolt videóban Juhász Máté ökológus azt mondta, a kilőtt madarak zöme további vizsgálatok céljából a Debreceni Egyetem vadgazdálkodási tanszékére került.
„Megláthattuk, hogy melyek a vonuló példányok, melyek a hazai költőállományból származóak, és hogy mivel táplálkoztak. Kiderült, hogy több keszegfaj, csuka-, balingyedek találhatók bennük, de a táplálékuk zömét kősüllő és süllő tette ki, azoknak is az egy- kétnyaras, de még a háromnyaras példányai is” – árulta el Juhász Máté.
A riasztáshoz és a gyérítéshez sörétes lőfegyvert és acélsörétet használtak.
Forrás: sporthorgasz.eu
- Közeleg a nevezési határidő a megyei gyermek horgászversenyre
- Ritka fogás a Rábán: 21 kilós fekete amur akadt horogra
- Az ország legjobbjai között: nagy eredményt ért el az esztergomi horgász
- Újabb haltelepítés a Dunán: 50 ezer jászkeszeg került a folyóba
- Új versenypálya, változó eredmények és nagy csaták a HECSMSZ bajnokságán
- Jelölt és jelöletlen kecsege is horogra akadt Gönyűn
2026. június 24.
Evezős verseny miatt kérnek fokozott figyelmet a Mosoni-Dunán
2026. június 24.
Tartós kánikula érkezik: harmadfokú hőségriasztást rendeltek el
2026. június 22.
Egyeztetés kezdődött a dömsödi vízparti sátorhasználatról
2026. június 22.