Egyeztetés kezdődött a dömsödi vízparti sátorhasználatról

Megosztás:

Több horgász megkeresése után kezdett foglalkozni a dömsödi vízparti közterületeken történő sátorhasználat, kempingezés és horgászati célú tartózkodás kérdésével a Ráckevei Dunaági Horgász Szövetség.

Az RDHSZ június 18-án telefonon egyeztetett Dömsöd polgármesterével, miután kiderült, hogy a kérdésben korábban nem történt előzetes egyeztetés a horgászok érdekeit képviselő szervezettel.

A tárgyalások célja, hogy a jövőben minden érintett számára egyértelmű, betartható és elfogadható szabályozás alakuljon ki.

Legfeljebb 72 óráig használható horgászsátor

A szövetség tájékoztatása szerint a dömsödi önkormányzat közösségi együttélésről szóló rendelete alapján nem minősül tiltott magatartásnak a vízparti közterületen történő, horgászati célú ideiglenes sátorhasználat, amennyiben annak időtartama nem haladja meg a 72 órát.

Feltétel ugyanakkor, hogy az érintett érvényes horgászatra jogosító okmánnyal rendelkezzen, kizárólag horgászati célú sátrat használjon, gondoskodjon a keletkezett hulladék elszállításáról, és a közterületet tiszta állapotban hagyja el.

Az RDHSZ hangsúlyozta, hogy a cél nem a horgászok ellehetetlenítése, hanem a vízpart rendjének és tisztaságának megőrzése, a helyi lakosság nyugalmának biztosítása, valamint a természeti értékek védelme. A szövetség továbbra is a szabálykövető horgászok érdekeit képviseli, és fontosnak tartja a kulturált vízparti tartózkodás lehetőségének megőrzését.

Az RDHSZ és az önkormányzat további egyeztetéseket folytat, azok eredményéről pedig később tájékoztatást adnak.

Forrás: Ráckevei Dunaági Horgász Szövetség

Megosztás:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük