Közösen az újpesti partszakaszért és a horgászokért
Az újpesti horgászok lehetőségeiről és az elmúlt évek fontos változásairól is egyeztetett Szűcs Lajos, a MOHOSZ elnöke Renge Zsolttal, Újpest-Angyalföld kormánypárti országgyűlési képviselő-jelöltjével.
Újpesten és Angyalföldön időközi országgyűlési választást tartanak március 23-án. Renge Zsolt egyik kiemelt célja a Duna-part fejlesztése és elérhetővé tétele az itt élők számára. Az újpesti partszakasz közkedvelt terület a horgászok körében is, így egyértelmű a MOHOSZ-al való közös gondolkodás, ha erről a területről van szó.
– A horgászat egy olyan szabadidős tevékenység, amely az országban több mint egymillió embert szólított meg. Jó hír számukra, hogy február elseje óta elektronikusan tudják kiváltani a horgászengedélyeiket és most már a fogási naplójukat is. A következő időszakban pedig haltelepítésekkel és az általános dunai horgászrenddel segítjük a horgászok életét, hogy minél többen tudjanak hódolni ennek a szenvedélynek – mondta el Szűcs Lajos, a MOHOSZ elnöke, aki hozzátette, hogy a Nemzeti Horgászturisztikai Stratégia elfogadásával, illetve az állami vizek tulajdonának átadásával nagy segítséget kapott a kormánytól a hazai horgászközösség.
- Egészben sült pisztráng
- Szűcs Lajos nem látja el tovább a MOHOSZ elnöki feladatait
- Tényleg kiszáradhat a Velencei-tó? Egyre aggasztóbb a helyzet
- Ismét kifogták az RSD legendás rekordpontyát
- Ismét tömeges halpusztulást észleltek a Perint-patakon
- 11 éves horgász foghatta ki a Szarvasi-Holt-Körös rekordpontyát
2026. június 6.
Újabb jelentős haltelepítés történt az Alsó-Tiszán
2026. június 5.
Ismét tömeges halpusztulást észleltek a Perint-patakon
2026. június 5.
Befejeződött a Tiszaugi Holt-Tisza vízpótlása
2026. június 4.
Közel 100 métert vitt a zsinórból a dunai óriás
2026. június 4.