Közösen az újpesti partszakaszért és a horgászokért
Az újpesti horgászok lehetőségeiről és az elmúlt évek fontos változásairól is egyeztetett Szűcs Lajos, a MOHOSZ elnöke Renge Zsolttal, Újpest-Angyalföld kormánypárti országgyűlési képviselő-jelöltjével.
Újpesten és Angyalföldön időközi országgyűlési választást tartanak március 23-án. Renge Zsolt egyik kiemelt célja a Duna-part fejlesztése és elérhetővé tétele az itt élők számára. Az újpesti partszakasz közkedvelt terület a horgászok körében is, így egyértelmű a MOHOSZ-al való közös gondolkodás, ha erről a területről van szó.
– A horgászat egy olyan szabadidős tevékenység, amely az országban több mint egymillió embert szólított meg. Jó hír számukra, hogy február elseje óta elektronikusan tudják kiváltani a horgászengedélyeiket és most már a fogási naplójukat is. A következő időszakban pedig haltelepítésekkel és az általános dunai horgászrenddel segítjük a horgászok életét, hogy minél többen tudjanak hódolni ennek a szenvedélynek – mondta el Szűcs Lajos, a MOHOSZ elnöke, aki hozzátette, hogy a Nemzeti Horgászturisztikai Stratégia elfogadásával, illetve az állami vizek tulajdonának átadásával nagy segítséget kapott a kormánytól a hazai horgászközösség.
- Közeleg a nevezési határidő a megyei gyermek horgászversenyre
- Ritka fogás a Rábán: 21 kilós fekete amur akadt horogra
- Az ország legjobbjai között: nagy eredményt ért el az esztergomi horgász
- Újabb haltelepítés a Dunán: 50 ezer jászkeszeg került a folyóba
- Új versenypálya, változó eredmények és nagy csaták a HECSMSZ bajnokságán
- Jelölt és jelöletlen kecsege is horogra akadt Gönyűn
2026. június 22.
Egyeztetés kezdődött a dömsödi vízparti sátorhasználatról
2026. június 22.
124 ezer előnevelt süllőt telepítettek a Tisza-tóba
2026. június 20.