Új horgászvizet vittek nyilvántartásba Szegeden

Megosztás:
Forrás: pecaverzum.hu

2025. második félévétől kezdve a Horgász Egyesületek Csongrád Megyei Szövetségének (HECSMSZ)e egyik legnagyobb tagegyesülete, a Szegedi Szőke Tisza Horgászegyesület végzi a Bögék vízterületeken történő horgászati célú hasznosítást.

A Bögék vízterületek 2025-ben kerültek halgazdálkodási nyilvántartásba. Halgazdálkodási jogosultja a magyar állam, amely a Magyar Országos Horgász Szövetséget (Mohosz) jelölte ki haszonbérlőnek, majd a Mohosz alhaszonbérleti szerződés keretei között bízta meg a Szegedi Szőke Tisza Horgász Egyesületet halgazdálkodási feladatok ellátására – közölte a HECSMSZ.

A Bögék halgazdálkodási vízterületté történő nyilvánítása, a halgazdálkodási jog alhaszonbérlése az egyesület részére megteremtette a lehetőséget, hogy az eddigi egyesületi feladatait kiszélesítse halgazdálkodási feladatokkal.

Az egyesület a területi jegy kiadásán túl kiemelt felelősséget is kapott, ugyanis a gondos, fenntartható halgazdálkodás számos kötelezően vállalt feladatai közül kiemelten fontos az őshonos halállomány őrzése, pótlása, esetleges fejlesztése, továbbá a jogszerű horgászati hasznosítás feltételeinek érvényesülése.

Az elnökség az elmúlt években számos tervet mutatott be a HECSMSZ-nek, azokban a halgazdálkodást érintő feladatokon túl közösségépítő érdekeket is figyelembe vettek.

Ezt bizonyítja az is, hogy a vízterületen a tereprendezési, takarítási munkálatok elkezdődtek, az első környezetvédelmi nap július 6-án zajlott, ahol az önkéntesek jónéhány zsák hulladékot gyűjtöttek össze.

Fontos, hogy az egyesület elnökségének döntése értelmében szeptember 1-ig általános horgászati tilalmat rendeltek el.

Bízunk benne, hogy a vállalt kötelezettségeken túl az egyesület megteremti elsősorban a tagsága és nem utolsó sorban minden horgász eredményes horgászati lehetőségeit” – reménykedett a HECSMSZ.

A Bögék – amely három tóegységből áll – Szeged nyugati részén található, a víztestek a Maty-éri víztározó építése során keletkeztek, a hajdani Maty-éri vízfolyás egykori mocsaras részén.

Horgászati hasznosítás elsősorban a III. tóegységen lehetséges – jegyezték meg.

Forrás: pecaverzum.hu

Megosztás:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük