800 önkéntes a gáton: Duna-part tisztítás Komáromtól Esztergomig
Komáromtól Esztergomig közel 30 köbméter szeméttől tisztították meg a Duna partját rekordszámú, több mint 800 résztvevővel a Komárom-Esztergom Vármegyei Horgászegyesületek Szövetségének a Víz Világnapja alkalmából szervezett akciója keretében – számolt be róla a szövetség elnöke.
Zoltai Dániel azt is kiemelte, hogy a Duna-parti horgászegyesületek tagjai mellett a szemétszedésben részt vettek az érintett nyolc önkormányzat dolgozói, a térség általános iskolái, valamint a kormányhivatal és a járási hivatal munkatársai is.
Az önkormányzatok térítésmentesen biztosították a konténereket, a települések köztisztasági cégei pedig gondoskodtak az összegyűjtött szemét elszállításáról. Az elnök azt is elmondta, hogy a szövetség Víz Világnapi szemétgyűjtése a vármegye egyik legnagyobb környezetvédelmi akciója, amelyben a szövetség halőrei és irodai munkatársai is sokat dolgoztak azért, hogy a 800 önkéntes tevékenységét megszervezzék és a munkához szükséges eszközöket biztosítsák.
- Egészben sült pisztráng
- Szűcs Lajos nem látja el tovább a MOHOSZ elnöki feladatait
- Tényleg kiszáradhat a Velencei-tó? Egyre aggasztóbb a helyzet
- Ismét kifogták az RSD legendás rekordpontyát
- Ismét tömeges halpusztulást észleltek a Perint-patakon
- 11 éves horgász foghatta ki a Szarvasi-Holt-Körös rekordpontyát
2026. június 6.
Újabb jelentős haltelepítés történt az Alsó-Tiszán
2026. június 5.
Ismét tömeges halpusztulást észleltek a Perint-patakon
2026. június 5.
Befejeződött a Tiszaugi Holt-Tisza vízpótlása
2026. június 4.
Közel 100 métert vitt a zsinórból a dunai óriás
2026. június 4.