Felfüggesztés fenyegeti a lejárt vizsgájú halőröket
A Magyar Országos Horgász Szövetség (Mohosz) februárig biztosít türelmi időt a lejárt rendészeti képesítések pótlására, ezt követően inaktívvá teszi a hivatásos halőri státuszt – hívta fel a figyelmet közösségi oldalán a Sporthorgász Egyesületek Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Szövetsége.
A szövetség tájékoztatása szerint a HORINFO rendszerben az „ellenőr management” menüpont alatt minden halőr adatait fel kell tölteni, beleértve a képesítést igazoló bizonyítványokat, a halőri okmányokat és a rendészeti végzettséget igazoló dokumentumokat is.
Több egyesület jelezte, hogy halőreiknek idén lejárt a rendészeti vizsgájuk, ezért a szövetség megkereste a Miskolci Rendészeti Szakiskolát a továbbképzési lehetőségek pontosítása érdekében.
A szakiskola jelenlegi tervei szerint legközelebb 2026. április 15–16-án szervez halőri továbbképzést. Ugyanakkor jelezték: ha legalább húsz fő jelentkezik, akkor már februárban is tartanak kiegészítő képzést és vizsgát.
A szövetség arra kéri az egyesületeket, hogy ellenőrizzék halőreik okmányainak érvényességét, és e-mailben jelezzék, ha van olyan munkatársuk, akinek lejárt a rendészeti képesítése, vagy időszerűvé vált a továbbképzés.
A visszajelzések alapján dől majd el, szükséges-e februárban soron kívüli képzést szervezni – így elkerülhető lenne, hogy a halőröknek április közepéig kelljen várniuk a vizsga lehetőségére.
- Egészben sült pisztráng
- Szűcs Lajos nem látja el tovább a MOHOSZ elnöki feladatait
- Tényleg kiszáradhat a Velencei-tó? Egyre aggasztóbb a helyzet
- Ismét kifogták az RSD legendás rekordpontyát
- Ismét tömeges halpusztulást észleltek a Perint-patakon
- 11 éves horgász foghatta ki a Szarvasi-Holt-Körös rekordpontyát
2026. június 6.
Újabb jelentős haltelepítés történt az Alsó-Tiszán
2026. június 5.
Ismét tömeges halpusztulást észleltek a Perint-patakon
2026. június 5.
Befejeződött a Tiszaugi Holt-Tisza vízpótlása
2026. június 4.
Közel 100 métert vitt a zsinórból a dunai óriás
2026. június 4.