Itt a február, elkezdődött a csukatilalom
Mivel február 1-je vasárnapra esett, a csukatilalom csak február 2-án, hétfőn 0 órakor kezdődött el.
A tilalmi idővel védett őshonos halak közül minden évben elsőként a csukára kerül sor, a hatályos szabályok szerint két hónapra.
Idén – a vasárnapra eső február 1-je miatt – február 2-án, hétfőn 0 órakor vette kezdetét a csuka fajlagos tilalmi ideje, amely március 31-én, kedden fejeződik be.
A halgazdálkodás és a halvédelem egyes szabályainak megállapításáról szóló 133/2013. (XII. 29.) VM-rendelet értelmében ugyanis, ha a tilalmi időszak első napja szombatra vagy pihenőnapra esik, a tilalom az azt követő munkanapon lép érvénybe.
Ha a tilalmi idő utolsó napja esik szombatra vagy pihenőnapra, a tilalom a közvetlenül megelőző munkanapon végződik.
A megállapított fajlagos tilalmi idők az első nap 0 órakor kezdődnek, és az utolsó nap 24. órájában érnek véget.
Érdemes horgászat előtt a helyi szabályokról is tájékozódni, mivel azok eltérhetnek az országos előírásoktól.
Február 1-je más szempontból is fontos dátum a horgászok számára: ekkor járnak le a 2023-as állami jegyek. Ezt követően már csak a 2024-re érvényes okmánnyal lehet horgászni.
- Egészben sült pisztráng
- Szűcs Lajos nem látja el tovább a MOHOSZ elnöki feladatait
- Tényleg kiszáradhat a Velencei-tó? Egyre aggasztóbb a helyzet
- Ismét kifogták az RSD legendás rekordpontyát
- Ismét tömeges halpusztulást észleltek a Perint-patakon
- 11 éves horgász foghatta ki a Szarvasi-Holt-Körös rekordpontyát
2026. június 6.
Újabb jelentős haltelepítés történt az Alsó-Tiszán
2026. június 5.
Ismét tömeges halpusztulást észleltek a Perint-patakon
2026. június 5.
Befejeződött a Tiszaugi Holt-Tisza vízpótlása
2026. június 4.
Közel 100 métert vitt a zsinórból a dunai óriás
2026. június 4.