Megkezdődött a duzzasztás Békésnél és Körösladánynál
A kedvező vízállásnak köszönhetően megkezdődött a duzzasztás Békésnél és Körösladánynál, a cél a vízvisszatartás és a talajvíz javítása.
Megkezdődött a duzzasztás Békésnél és Körösladánynál
A kedvező hidrológiai helyzetet kihasználva január 28-án Békésen és Körösladányban is megkezdte a duzzasztást a Körös-vidéki Vízügyi Igazgatóság.
Az intézkedés célja az érkező vizek megtartása és a térség vízháztartásának javítása.
Megemelt felvízszintek
A vízügyi szervezet közleménye szerint
- Békésnél +460 centiméteres,
- Körösladánynál +260 centiméteres
felvízszintet állítanak elő.
„A kezelésükben lévő duzzasztóművek (Békésszentandrás, Békés, Körösladány) összehangolt üzemeltetésével célunk a vízvisszatartás” – írták.
Gravitációs vízbevezetés és talajvízvédelem
A megemelt vízszinteknek köszönhetően a csatornákba a víz ismét gravitációs úton juttatható el, ami hatékonyabb és kíméletesebb megoldás.
„Ezekkel az intézkedésekkel javítjuk a térségben a talajvízháztartást, igyekszünk enyhíteni a csapadékhiányt, mindeközben pedig biztosítjuk az ökológiai vízmennyiség továbbvezetését a folyómedrekben is” – fogalmaztak.
Folyamatos vízgazdálkodás a térségben
Mint ismert, a Békésszentandrási duzzasztónál már január 26-án megkezdődött a vízvisszatartás, amely most újabb műtárgyakkal bővült.
A vízügy hangsúlyozza, hogy az összehangolt üzemeltetés hosszabb távon is hozzájárulhat a térség vízbiztonságához.
Forrás: Körös-vidéki Vízügyi Igazgatóság
- Közeleg a nevezési határidő a megyei gyermek horgászversenyre
- Újabb haltelepítés a Dunán: 50 ezer jászkeszeg került a folyóba
- Ritka fogás a Rábán: 21 kilós fekete amur akadt horogra
- Az ország legjobbjai között: nagy eredményt ért el az esztergomi horgász
- Jelölt és jelöletlen kecsege is horogra akadt Gönyűn
- 124 ezer előnevelt süllőt telepítettek a Tisza-tóba
2026. június 25.
A Velencei-tó jövője nem csak a vízpótláson múlhat
2026. június 24.
Evezős verseny miatt kérnek fokozott figyelmet a Mosoni-Dunán
2026. június 24.