Süllőtelepítés a Balatonon
A napokban nem kis mennyiségű süllőnek lett otthona a magyar tenger, köszönhetően a Balatoni Halgazdálkodásnak.
Szerda délelőtt közel egy tonna süllőt telepítettek a Balatonba a szakemberek, amivel idén összesen 5 749 kg-ot teljesített a Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit ZRT. az éves 6 000 kg-os kötelezettségéből. A telepítésre Balatonfüreden, a Kékszalag PORT kikötőben került sor, ahol 995 kg egynyaras süllőt eresztettek a Balatonba. A telepítés a helyi Horgászegyesület képviseletében zajlott.
A teljes mennyiséget, csúszda segítségével engedték le a halszállító autóról.
A hiányzó mennyiséget pedig csütörtökön telepítették a tóba, ekkor 400 kg egynyaras süllőt került a Balaton vízébe. Ezzel idén összesen 6 149 kg került be a tóba, így teljesült az előírt 6.000 kg-os éves telepítési kötelezettség. Utóbbi mennyiséget Siófokon, a BAHART kikötőben engedték le csúszda segítségével a halszállító autóról.
- Újabb jelentős haltelepítés történt az Alsó-Tiszán
- Ismét tömeges halpusztulást észleltek a Perint-patakon
- Közel 100 métert vitt a zsinórból a dunai óriás
- Duna-parti fejlesztések indulnak Mohácson – új kikötők és vízi infrastruktúra épül
- Több vizet tartanak vissza a Szavai-főcsatornában az agrárium támogatására
- Befejeződött a Tiszaugi Holt-Tisza vízpótlása
2026. június 13.
Jól sikerült az őshonos ragadozók szaporodása a Tisza-tavon
2026. június 12.
Kilencezer előnevelt menyhal került a Balatonba
2026. június 11.
Horgászverseny és ideiglenes tilalom a Gyálaréti Holt-Tiszán
2026. június 11.