Elkezdődött a csukatilalom, és lejártak a tavalyi állami jegyek is
Február eleje több szempontból is fontos most a horgászoknak.
Az országos csukatilalom a halgazdálkodás és a halvédelem egyes szabályainak megállapításáról szóló 133/2013. (XII. 29.) VM rendelet szerint február 1-én kezdődött volna, de mivel ez a nap most szombatra esett, így a tilalmi időszak csak február 3-án, hétfőn 0 órakor lépett életbe. A csukatilalom a sebes pisztrángéval egy időben, március 31-én 0 órakor fejeződik be.
Azonban ez sem mindenhol igaz, és felettébb ajánlott horgászat előtt a helyi szabályokról tájékozódni, mert azok eltérhetnek az országostól. A Balatonon például egy hónappal tovább, február 3-tól április 30-ig tart a csukatilalom.
Viszont az országosan igaz, hogy február 1-től már nem érvényesek a 2024-es állami jegyek, és használhatóvá válik az elektronikus fogási napló. A 2024-es papíralapú fogási napló február 28-ig adható le.
- Újabb jelentős haltelepítés történt az Alsó-Tiszán
- Ismét tömeges halpusztulást észleltek a Perint-patakon
- Közel 100 métert vitt a zsinórból a dunai óriás
- Duna-parti fejlesztések indulnak Mohácson – új kikötők és vízi infrastruktúra épül
- Több vizet tartanak vissza a Szavai-főcsatornában az agrárium támogatására
- Befejeződött a Tiszaugi Holt-Tisza vízpótlása
2026. június 13.
Jól sikerült az őshonos ragadozók szaporodása a Tisza-tavon
2026. június 12.
Kilencezer előnevelt menyhal került a Balatonba
2026. június 11.
Horgászverseny és ideiglenes tilalom a Gyálaréti Holt-Tiszán
2026. június 11.