Európában egyedülálló horgászvezetői képzés fejeződött be Debrecenben
Az első, az egyetem mezőgazdaság-, élelmiszertudományi és környezetgazdálkodási kara és a Magyar Élettudományi Egyetem által közösen indított, a Magyar Országos Horgász Szövetséggel (MOHOSZ) szoros együttműködésben kialakított kurzus záróvizsgáját 20-an teljesítették – közölte az egyetem sajtószolgálata az MTI-vel.
Közleményükben azt írták, a három féléves horgászvezető szakirányú továbbképzést 2024 tavaszán indították annak érdekében, hogy az állami tulajdonú, de a MOHOSZ kezelésében lévő vízterületek halgazdálkodási hasznosítása a jövőben is szilárd szakmai alapokon történjen.
Hozzátették: a szakirányú továbbképzést elvégző hallgatók biológiai, ökológiai, halgazdálkodási, menedzsment- és szakigazgatási ismeretekkel gazdagodtak. A képzésen végzett hallgatók képesek átlátni az ágazatot érintő problémákat, ismerik a hazai természetes vizeket, azok halállományát, képesek ezen értékek hasznosítására, valamint törekednek a természeti erőforrások megőrzése és a hatékony hasznosítása közötti egyensúly megteremtésére – jelezték.
A képzés ugyanakkor a halászattal kapcsolatos oktatási és kutatás-fejlesztési feladatokat ellátó két felsőoktatási intézmény és a horgászszervezetek kötötti szakmai együttműködés elmélyítését is szolgálta – idézi a közlemény Stündl Lászlót, a DE mezőgazdasági karának dékánját.
A kari vezető kiemelte: a 2026 februárjában induló következő évfolyamba várják a horgászat, halgazdálkodás, vízkezelés, vízhasznosítás vagy természetvédelem területén dolgozó, szakképzettséggel rendelkező, szakterületükön további ismeretek elsajátítására vágyó szakemberek jelentkezését.
- Egészben sült pisztráng
- Szűcs Lajos nem látja el tovább a MOHOSZ elnöki feladatait
- Tényleg kiszáradhat a Velencei-tó? Egyre aggasztóbb a helyzet
- Ismét kifogták az RSD legendás rekordpontyát
- Ismét tömeges halpusztulást észleltek a Perint-patakon
- 11 éves horgász foghatta ki a Szarvasi-Holt-Körös rekordpontyát
2026. június 6.
Újabb jelentős haltelepítés történt az Alsó-Tiszán
2026. június 5.
Ismét tömeges halpusztulást észleltek a Perint-patakon
2026. június 5.
Befejeződött a Tiszaugi Holt-Tisza vízpótlása
2026. június 4.
Közel 100 métert vitt a zsinórból a dunai óriás
2026. június 4.