Ismét országos horgászverseny Nógrád vármegyében
Idén is Magyarország egyik legnépszerűbb halastaván, a Maconkai-víztározón rendezte meg nagy érdeklődésre számot tartó horgászversenyét a Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság.
A Magyar Rendészeti Sportszövetség támogatásával a Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság által megszervezett XXII. Országos Rendőr és XVI. Rendészeti Meghívásos Horgászversenyt június 13-án kora reggel Zahorecz Sándor r. ezredes, rendőrségi tanácsos, rendészeti rendőr-főkapitány helyettes nyitotta meg.
Gyönyörű környezetben, csodálatos panoráma mellett, fantasztikus hangulatban kezdődött a Mátra lábánál elterülő Maconkai-víztározónál immár hagyományos megrendezett verseny. A horgászhelyek sorsolását követően, 9 órakor a szolgálati gépjárművek szirénahangjával indult a hatórás megmérettetés, amelyen 31 háromfős csapat vett részt. A versenyzők a kifogott halakat a mérlegelésig a haltartóban tartották, majd a verseny végén visszaengedték őket az élőhelyükre.
Az indulók nemcsak felejthetetlen élményekkel gazdagodhattak, hanem a legjobbak a Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság, a Magyar Rendészeti Sportszövetség, valamint a Magyar Rendvédelmi Kar elnöke által felajánlott díjakat is hazavihették, amelyeket dr. Kalmár Zsolt r. ezredes, bűnügyi rendőrfőkapitány-helyettes adott át.
A csapatversenyt a Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság nyerte, második a Budapesti Rendőr-főkapitányság XVI. Kerületi Rendőrkapitányság, míg harmadik a Szécsényi Rendőrkapitányság lett.
Az egyéniben legjobbnak összesen 47 625 gramm hal kifogásával Rados Krisztián r. alezredes (Szécsényi Rendőrkapitányság) bizonyult. Második helyen Juhász Levente bv. őrmester (Balassagyarmati Fegyház és Börtön Szakszervezete), a harmadikon Megyeri Norbert r. százados (Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság) végzett.
A csapatok három szektorban versenyeztek. Az A szektorban Megyeri Norbert r. százados teljesített a legjobban, a B szektorban Gál Zoltán r. zászlós, a C szektor legjobbja Rados Krisztián r. alezredes lett.
A legnagyobb halat (15 125 gramm) Megyeri Norbert r. százados fogta ki.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal által felajánlott és a legjobb Nógrád vármegyei csapatnak járó különdíjat dr. Demeter Tamás pénzügyőr vezérőrnagy, a NAV bűnügyi és rendészeti elnökhelyettese adta át a Szécsényi Rendőrkapitányság csapatának.
Forrás: police.hu
- Egészben sült pisztráng
- Szűcs Lajos nem látja el tovább a MOHOSZ elnöki feladatait
- Tényleg kiszáradhat a Velencei-tó? Egyre aggasztóbb a helyzet
- Ismét kifogták az RSD legendás rekordpontyát
- Ismét tömeges halpusztulást észleltek a Perint-patakon
- 11 éves horgász foghatta ki a Szarvasi-Holt-Körös rekordpontyát
2026. június 6.
Újabb jelentős haltelepítés történt az Alsó-Tiszán
2026. június 5.
Ismét tömeges halpusztulást észleltek a Perint-patakon
2026. június 5.
Befejeződött a Tiszaugi Holt-Tisza vízpótlása
2026. június 4.
Közel 100 métert vitt a zsinórból a dunai óriás
2026. június 4.