Januártól a kormányablakokban is igényelhető lesz a Gondosóra
Januártól a kormányablakokban is elindul a regisztrációs lehetőség a Gondosóra-programra - jelentette be Facebook-videóban Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter.
Navracsics Tibor elmondta, így már nem csak online és az ingyenes zöldszámon, de személyesen is igényelhető lesz a Gondosóra minden kormányablaknál.
Ez a hiánypótló intézkedés a program szolgáltatásainak fejlesztésén túl a kormányablakok minőségét is új szintre emeli, kifejezve az állampolgárok és az állam kapcsolatának közvetlenségét és ügyfélközpontúságát
– tette hozzá.
A tárcavezető mindenkit arra bátorított, éljen az új lehetőséggel a gyors és személyes regisztráció érdekében.
Nyitrai Zsolt miniszterelnöki főtanácsadó a videóban arról beszélt,
az Orbán Viktor vezette polgári kormány szolgáltató államot működtet. Ez azt jelenti, a kabinet döntéseivel és intézkedéseivel könnyebbé teszi az emberek, társadalmi csoportok mindennapjait.
Közös céljuk, hogy a polgárok a lehető legegyszerűbben és legszélesebb körben férjenek hozzá a közösségi szolgáltatásokhoz – mondta, példaként említve a digitális állampolgárságot, amellyel az ügyintézés a mobiltelefonokra „költözik”, valamint az egyetlen gombnyomással segítséget nyújtó Gondosórát.
Utóbbi kapcsán emlékeztetett, mára minden harmadik 65 év feletti polgár Gondosóra-felhasználó. A kormányablakokban történő igénylés lehetővé tétele is jelzi: milyen a szolgáltató állam a gyakorlatban – hangsúlyozta.
- Közeleg a nevezési határidő a megyei gyermek horgászversenyre
- Újabb haltelepítés a Dunán: 50 ezer jászkeszeg került a folyóba
- Új versenypálya, változó eredmények és nagy csaták a HECSMSZ bajnokságán
- Ritka fogás a Rábán: 21 kilós fekete amur akadt horogra
- Az ország legjobbjai között: nagy eredményt ért el az esztergomi horgász
- Jelölt és jelöletlen kecsege is horogra akadt Gönyűn
2026. június 24.
Evezős verseny miatt kérnek fokozott figyelmet a Mosoni-Dunán
2026. június 24.
Tartós kánikula érkezik: harmadfokú hőségriasztást rendeltek el
2026. június 22.
Egyeztetés kezdődött a dömsödi vízparti sátorhasználatról
2026. június 22.