Összesen 55 hónapra tiltottak el szabályszegő balatoni horgászokat

Megosztás:
Fotó: Pixabay

Nyolc szabályszegési ügyben összesen 275 ezer forint halvédelmi bírságot szabtak ki a balatoni horgászokra, az eltiltások együttes időtartama pedig elérte az 55 hónapot.

A jogsértések között engedély nélküli horgászat, tilalmi időszak megszegése, szabálytalan fogási naplóvezetés és őrizetlenül hagyott felszerelés is szerepelt.

A legsúlyosabb büntetést három engedély nélkül horgászó személy kapta. Két niklai lakost a Cigány-ároknál, egy kéthelyi horgászt pedig a Nyugati-övcsatornánál értek tetten. Mindhármukra 65 ezer forintos bírságot szabtak ki, és egy évre eltiltották őket a horgászattól.

A fogási napló és a tilalmi időszak megszegését is büntették

Egy buzsáki horgász általános horgászati tilalom idején pecázott a Keleti-Bozót-csatornán, ezért 20 ezer forintos bírságot és hat hónapos eltiltást kapott. Egy balatonszárszói horgászt a fogási napló szabálytalan vezetése miatt négy hónapra, egy nagykovácsi férfit pedig azért tiltottak el három hónapra, mert nem jegyezte be a megtartott pontyot.

Balatonlellénél egy horgász a ragadozó halak tilalmi időszakában gumihallal pergetett, Ábrahámhegy térségében pedig egy másik pecás hosszabb időre őrizetlenül hagyta felszerelését. Mindkét szabályszegés 10 ezer forintos bírsággal és három hónapos eltiltással járt.

Az összesítésben szerepelt egy olyan eset is, amelyben egy horgász egyszerre négy bottal pecázott, és engedély nélkül használt etetőhajót. Őt 30 ezer forintra bírságolták, és három hónapra tiltották el.

A Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. rendszeresen nyilvánosságra hozza a jogerős halvédelmi határozatokat. Az esetek arra figyelmeztetnek, hogy a horgászati szabályok megszegése a pénzbírság mellett akár egyéves eltiltással is járhat.

Forrás: Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt.

Megosztás:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük