Szezonbúcsú nagy fogással
Mozgalmas és tanulságos hetet zárt a Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. (BHNp Zrt.) horgászati ágazatvezetője, aki a tilalom előtti utolsó napokban egy 5,5 kilogrammos süllőt fogott a Balatonon.
Nagy Gábor a beszámoló szerint ugyan a naptár alapján maradt volna még egy nap a tilalomig, a viharos szél előrejelzése miatt inkább lezárta a téli pergető szezont. Hozzátette, az idei tél – a tó befagyásával – vélhetően kedvezően hatott a halállományra.
Az első idei horgászat még jeges körülmények között zajlott, több kikötőben is jég borította a felszínt. A ragadozó halakat a nyílt vízen mozgó küsz- és keszegrajok közelében találta meg, hasonlóan a tél eleji mintázathoz.
Az erősen lehűlt víz miatt azonban csak az egészen lassú csalivezetés bizonyult eredményesnek. Az olvadás után is rendkívül tiszta víz – sok helyen 1,5–2 méteres átlátszósággal – különösen fontossá tette a csali megválasztását.
A zöldes színek nem hoztak kapást, viszont a küszre emlékeztető, természetes árnyalatú gumihal eredményesnek bizonyult, a sikert végül egy 12,5 centiméteres csali hozta meg.
A legnagyobb hal egy 5,5 kilós süllő volt, amely a nagyon lassan vezetett, időnként visszaejtett plasztik csalit finom kapással vette fel.
- Egészben sült pisztráng
- Szűcs Lajos nem látja el tovább a MOHOSZ elnöki feladatait
- Tényleg kiszáradhat a Velencei-tó? Egyre aggasztóbb a helyzet
- Ismét kifogták az RSD legendás rekordpontyát
- Ismét tömeges halpusztulást észleltek a Perint-patakon
- 11 éves horgász foghatta ki a Szarvasi-Holt-Körös rekordpontyát
2026. június 6.
Újabb jelentős haltelepítés történt az Alsó-Tiszán
2026. június 5.
Ismét tömeges halpusztulást észleltek a Perint-patakon
2026. június 5.
Befejeződött a Tiszaugi Holt-Tisza vízpótlása
2026. június 4.
Közel 100 métert vitt a zsinórból a dunai óriás
2026. június 4.