Új szabály lépett életbe a Balatonnál
Észnél kell lennie a horgászoknak, mert ez egy idei, új szabály.
Július-augusztus hónapokban a visszaengedni szánt süllőt nem szabad kiemelni a Balaton vizéből – figyelmezteti a horgászokat a Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. egy idei, új szabályra.
A helyes bánásmódot egy videóval mutatták be.
A halat már akkor se emeljék ki, ha megközelíti a hőmérséklet a 30 Celsius-fokot, vagy esetleg csak 2-3 másodpercre, egy gyors fotó erejéig, és már tegyük is vissza nyomban a vízbe. A visszaengedni kívánt süllő lerakását – akár matracra is – minden évszakban el kell kerülni!
A videóból kiderül, hogy vannak kivételek, például ha méreten aluli süllő esetén nem lehet máshogy megoldani a szabadítást, csak ha kiveszi a horgász a halat a vízből, vagy ha a partról horgászik valaki és máshogy nem tudja kiszabadítani a visszadobni kívánt halat, szintén egy nagyon rövid időre kiemelheti.
A videóban a szabadítás módszerét is bemutatják, számos hasznos tippet adva.
- Közeleg a nevezési határidő a megyei gyermek horgászversenyre
- Ritka fogás a Rábán: 21 kilós fekete amur akadt horogra
- Az ország legjobbjai között: nagy eredményt ért el az esztergomi horgász
- Újabb haltelepítés a Dunán: 50 ezer jászkeszeg került a folyóba
- Új versenypálya, változó eredmények és nagy csaták a HECSMSZ bajnokságán
- Jelölt és jelöletlen kecsege is horogra akadt Gönyűn
2026. június 24.
Evezős verseny miatt kérnek fokozott figyelmet a Mosoni-Dunán
2026. június 24.
Tartós kánikula érkezik: harmadfokú hőségriasztást rendeltek el
2026. június 22.
Egyeztetés kezdődött a dömsödi vízparti sátorhasználatról
2026. június 22.