Lassan fogynak a kárókatonák
Bármennyire is hihetetlen a kívülállóknak, a halak legnagyobb ellensége nem a horgász. Hanem a kárókatona, amely egyben a horgászok legnagyobb ellensége is.
Szári Zsolt, a Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. vezérigazgatója idén már posztolt a közösségi médiában a balatoni helyzetről, és most újabb információkkal jelentkezett.
Szári Zsolt tájékoztatása alapján eddig összesen 194 példányt ejtettek el, a legtöbbet, 94-et Balatonőszödön. Vonyarcvashegy 58-at, Tihanyban 26-ot, Fonyódon 14-et, Keszthelyen 2 darabot.
Zárszóként csak annyit írt: A kárókatonák gyérítését tovább folytatjuk, bár az eredményes vadászat az idő múlásával egyre nehezebb feladat.
- Közeleg a nevezési határidő a megyei gyermek horgászversenyre
- Ritka fogás a Rábán: 21 kilós fekete amur akadt horogra
- Az ország legjobbjai között: nagy eredményt ért el az esztergomi horgász
- Újabb haltelepítés a Dunán: 50 ezer jászkeszeg került a folyóba
- Új versenypálya, változó eredmények és nagy csaták a HECSMSZ bajnokságán
- Jelölt és jelöletlen kecsege is horogra akadt Gönyűn
2026. június 24.
Evezős verseny miatt kérnek fokozott figyelmet a Mosoni-Dunán
2026. június 24.
Tartós kánikula érkezik: harmadfokú hőségriasztást rendeltek el
2026. június 22.
Egyeztetés kezdődött a dömsödi vízparti sátorhasználatról
2026. június 22.